Izstāde "Cilvēks. Daba. Darbs" 

Šī gada 19. februārī Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja izstāžu zālē Pils ielā 10 tika atklāta Stanislava Piciļeviča (1931-2010) fotogrāfiju izstāde "Cilvēks. Daba. Darbs"

Stanislavs Piciļevičs dzimis 1931. gada 12. janvārī Robežnieku pagasta Skuķos. Skolas gaitas uzsāka Pustiņas 6-klasīgajā pamatskolā, no 1942. līdz 1943. gadam mācījās Pleiku baltkrievu tautskolā. No 1948.gada Stanislavs strādāja kolhozā “Znamja Pobedi” un veica kalēja, galdnieka, biškopja pienākumus, kādu laiku bija arī Joninu ciema padomes tautas nama vadītājs Skuķos. No 1952. – 1955. gadam dienēja armijā. Pēc dienesta Stanislavs strādāja un turpināja mācības. 1962. gadā pabeidza Pustiņas 7-klasīgās skolas vakara nodaļu.
Ilgus gadus Stanislavs bija ārštata korespondents Krāslavas rajona avīzē “Socialističeskij putj”, vēlāk - “Komunisma Ausma” (“Zarja komunizma”). Ar panākumiem piedalījās daudzās foto izstādēs gan Padomju Savienībā, gan ārpus tās robežām. Stanislavs Piciļevičs uzturēja sakarus ar citiem fotoamatieriem. Savā dzīvojamā mājā viņš bija iekārtojis nelielu fotolaboratoriju.
Stanislavs Piciļevičs labprāt fotografēja bērnus, ziedus, putnus, kā arī dažādas sadzīves ainas un notikumus savā apkaimē. Ar laiku pievērsās arī mākslas fotogrāfijai. Staņislava fotoattēliem raksturīgs savdabīgs skatījums uz notikumiem, radošums un sirsnīga attieksme pret dzīvi.
Stanislavs Piciļevičs miris 2010. gadā, atdusas Robežnieku kapos.

Sava tēva iesākto, cienīgi turpina viņa dēls Stanislavs Piciļevičs, arī viņš aizrāvies ar fotografēšanu. Daudz interesantu neatkārtojamu foto varam redzēt Interneta lappusēs.

Vēlam Stanislavam stipru veselību un veiksmi radošajā darbā.

 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru